facebook google plus pinterest youtube

Zapisy na Galę Finałową VII RKKP

 

Gala Finałowa VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia odbędzie się już 30 września 2017 w Bielskim Centrum Kultury o godz. 16.30. Ilość miejsc ograniczona – aby wziąć udział w Gali, należy dokonać rejestracji. Zapisz się już dziś, korzystając z poniższego formularza:

 

         VII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

 

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

„Czas na kobiety – bo jak nie My to kto?” – to hasło tegorocznego kongresu Kobiet Podbeskidzia. Już po raz siódmy podbeskidzkie kobiety rozpoczęły swój coroczny kongres, który wspaniale się rozwija  i coraz więcej kobiet dołącza proponując nowe, wyjątkowe wydarzenia.

Za nami już konferencja promocyjna, która jak zwykle odbyła się na Zamku Sułkowskich, a media dopisały                  i o kongresie mieszkańcom regionu informację przekazały, za co dziękuję. Program tegorocznego kongresu jest bardzo bogaty i różnorodny, dlatego myślę, że każda kobieta nawet ta najbardziej wybredna znajdzie coś dla siebie. Mnie już zachwyciła pani Anna Godlewska, która zaprezentowała swoje prace i pięknie opowiedziała o losach żydowskich kobiet-wojowniczek na przestrzeni wieków. Kulturę i historię tego regionu tworzono poprzez wielonarodowość (Polacy, Niemcy, Żydzi) oraz różnorodność kulturową i religijną (katolicy, protestanci i wyznawcy judaizmu). Kobiety odgrywały w niej bardzo ważną rolę – podkreśla doktor Jacek Proszyk i wielu innych badaczy. Dbałość o pamięć tych kobiet, ale także podkreślenie roli współczesnych kobiet, które mają ogromny wpływ na wszystkie dziedziny życia, pokazanie tego bogactwa, dorobku, wspieranie się wzajemnie to cele, które przyświecają kongresowi. Nie mogę się już doczekać na nominacje do Perły Podbeskidzia i oczywiście na galę, którą uświetni wspaniała Maria Sadowska.

Serdecznie zapraszam,

Mira Nykiel


RAMOWY PLAN WYDARZEŃ NA ROK 2017

 

ZA NAMI:

 • 24.04.2017 (poniedziałek) godzina 17.30„KOBIETY WOJOWNICZKI NA PRZESTRZENI WIEKÓW”Siedziba Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Bielsku-Białej przy ul. 3 Maja 7.

          W programie:

wykład dr Jacka Proszyka pt.

“Sukcesy żydowskich kobiet urodzonych w Bielsku i Białej”

oraz

spotkanie z Anną Godlewską i prezentacja najnowszej kolekcji artystki p.t.

„I Bóg stworzył Wojowniczkę

Jest to seria kilku portretów kobiet z różnych okresów historycznych i różnych kultur. Kobiet kruchych i delikatnych, a jednocześnie silnych i walecznych, których czyny często zmieniały bieg historii. Prace łączy nowatorska technika biżuteryjnie repusowanego metalu, który bywa połączony z delikatnym szkicem.

 • 30.05.2017 (wtorek) godzina 17.00” ŚMIECH TO ZDROWIE – KAŻDA KOBIETA Z BIELSKA TO POWIE” – przed Teatrem Polskim w Bielsku Białej.

W programie:

Śmiechoterapia

Terapia śmiechem i tańcem

Śmiej się, tańcz i bądź szczęśliwa

Wykładowca: Dorota Szczepanik trenerka biznesu i rozwoju, coach, pracuje z umysłem, usuwa lęki i blokady, wydobywając z ludzi ich potencjał i motywację do zmian; współwłaścicielka wegańskiego bistro w Bielsku- Białej- „Qchnia z duszą„, gdzie można zjeść pyszne, kolorowe i zdrowe roślinne potrawy, w bardzo dobrej atmosferze. Prowadzi szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne, także śmiechoterapię– m.in. na bielskich Błoniach, dla mieszkańców miasta oraz klub liderów śmiechu.

 • 9.06 (piątek) godzina 17.00„DBAMY O NOWE POKOLENIA” – wykładowa sala Beskidzkiej Izby Lekarskiej Bielsko-Biała ul. Krasińskiego 28.

W programie:

„Szczepienia dzieci w świetle najnowszych wytycznych – przyczyny odmowy szczepień przez rodziców i opiekunów”

– dr Anna Pierlak – pediatra neonatolog Oddział Neonatologii Beskidzkie Centrum Onkologii SM im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

„Leczenie niepłodności”

– dr Bogdan Szymala specjalista ginekolog położnik- Klinika Galena Bielsko-Biała

Gospodarz spotkania: Dr Agnieszka Gorgoń-Komor specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog, koordynator Ośrodka Kształcenia Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Radna Rady Miasta Bielska – Białej.

 • 13.06.2017 (wtorek) godzina 15.00-19.30„BEAUTY TYSZKIEWICZ – KOBIECA STRONA MIASTA”Bielska Wyższa Szkoła im. J Tyszkiewicza, ul. Nadbrzeżna 12.

W programie:

nieodpłatne zabiegi na twarz, zabieg podologiczny, manicure hybrydowy, wizaż wraz z analizą kolorystyczną,
pokaz mody – Lucyna Grabowska
pokaz zabiegów, pokaz zdobienia paznokci SPN
           wykład – Marcin Janowski – „WIZERUNEK W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH”
           wykład – Agnieszka Gorgoń – Komor
            wykład – Edyta Nowak – Żółty

 

 • 07.09.2017 (czwartek) godzina 16.00 – „BYĆ KOBIETĄ – STO LAT TEMU NA ŚLĄSKU AUSTRIACKIM I W GALICJI”Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku – Białej, ul. Komorowicka 48, sala 220.

„Być kobietą – Sto lat temu na Śląsku Austriackim i w Galicji” –

wykład red. Jacka Kachla

 

 • 07.09.2017 (czwartek) godzina 17.00 „PASJA, PIĘKNO, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ CZYLI KOBIETA W BIZNESIE” – Restauracja Galicja w Bielsku Białej, ul. 11 Listopada 14 ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

          Wydarzenie skierowane do wszystkich kobiet, które chcą się rozwijać i maja odwagę realizować swoje marzenia. Celem spotkania jest przekazanie wiedzy i zainspirowanie do efektywnego  budowania biznesu poprzez prezentację sylwetek kobiet sukcesu oraz ekspertów biznesu. Spotkanie rozpoczną warsztaty artystyczne mające na celu pobudzenie potencjału kreatywności i zarzadzania emocjami poprzez sztukę, które poprowadzi Magdalena Kapela-artysta grafik, malarka i autorka Artworkbenchingu. Częścią warsztatów będą wystąpienia  gości specjalnych –  kobiet sukcesu, które opowiedzą swoje historie i podzielą się doświadczeniami.

Każda z uczestniczek  otrzyma solidną dawkę cennej wiedzy od ekpertów z różnych instytucji wspierających i oferujących pomoc przedsiębiorczym, chcącym założyć bądź rozwijać swoją firmę na lokalnym rynku. Wydarzenie uświetni wystawa prac Magdaleny Kapeli.

 

 • 14.09.2017 (czwartek) godzina 17.30 „KOBIECA SIŁA POKOLEŃ” – Dworek New Restaurant w Bielsku-Białej, ul. Żywiecka 193  ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

     To wydarzenie poświęcone kobiecie na różnych etapach jej życia, pełniącej różne role. Pokazującej swoją siłę w inny sposób niż tylko w kontekście fizycznym. Będzie połączeniem nowoczesności z przeszłością, awangardy z romantyzmem, gdzie moda, styl i kulinaria łączą się w jedną spójną całość, gdzie każda kobieta znajdzie dla siebie coś intrygującego na każdym etapie życia i dowie się jak wydobyć siłę kobiecości- „bo jak nie my to, kto”? Wydarzenie skierowane jest głównie do kobiet dojrzałych, jednak te wcześniej urodzone również znajdą inspirację dla siebie. Recital piosenki francuskiej, stoliki tematyczne to tylko przedsmak tego co czeka na uczestników wydarzenia.

 

 • 15.09.2017 (piątek) godzina 15.00 „SREBRNY CZAS – CZAS MARZEŃ ?” DK „Kubiszówka”, ul. Juliusza Słowackiego 17, Bielsko – Biała

„Kotki i koty” – widowisko kabaretowe

„Srebrny czas…spacer po zdrowie” – wykład dr Izabeli Zając-Gawlik

„Srebrny czas – droga do marzeń” – warsztaty dr Teresa i Andrzej Chmiel

 

 

 • 21.09.2017 (czwartek) godzina 17.30 „FORUM KOBIECYCH POKOLEŃ – MATKI I CÓRKI”Hotel na Błoniach, ul. Pocztowa 39, Bielsko – Biała.

Zapraszamy serdecznie wszystkie mamy z córkami!!!

To znakomita okazja do spędzania czasu w pięknym miejscu razem. Spotkaniu będzie towarzyszyć świetna zabawa z niespodziankami, które zbliżą i polepszą nasze więzi rodzinne.Gościem specjalnym będzie znana aktorka DARIA WIDAWSKA!.

Przewidujemy kilka specjalnie przygotowanych zabaw i atrakcji, których uczestniczki długo nie zapomną.Jedna z atrakcji będzie niecodzienna. Mianowicie zabawa z kolorami prowadzona przez artystkę, autorkę Artworkbench Magdalenę Kapelę. Wśród prelegentów będzie także znana w Polsce i na Świecie międzynarodowa coach Magdalena Radecka. Specjalny pokaz przygotowuje dla Was cudowna Patrycja Wieja – zwyciężczyni programu PROJEKT LADY w telewizji TVN. Dla Pań zaśpiewa genialny Marcin Klimczak.

Przygotowujemy liczne słodkości, więc Panie w tym dniu nie odchudzają się!

Zapisy już wkrótce na stronie Hotelu na Błoniach.

UWAGA:Biletem wstępu na event Matki i Córki jest grafika Magdaleny Kapeli, który można zakupić za DOWOLNĄ kwotę dla każdej z Pań według uznania i możliwości. Ponieważ zbieramy na Dom samotnej Matki z Dzieckiem, cel jest charytatywny.
Zapisy prosimy pod nr 501 68 68 82 lub restauracji Wirtozerii, Hotel na Błoniach.


WKRÓTCE:

 • 29.09.2017 (piątek) godzina 15.00 ” KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA WCZORAJ I DZIŚ” – Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  „WOM” w Bielsku – Białej, ul. Legionów 25.

Prowadzący:

                          dr. Dorota Siwor oraz Anna Bojanowicz – Pollak

Konferencja adresowana jest do dyrektorów placówek oświatowych, wszystkich zainteresowanych nauczycieli, zwłaszcza języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, przedsiębiorczości oraz do nauczycieli-bibliotekarzy, obowiązują zapisy!

 • 30.09.2017 GALA FINAŁOWA godzina 16.30 „CZAS NA KOBIETY BO JAK NIE MY TO KTO” BIELSKIE CENTRUM KULTURY, ul. Słowackiego 27.

Gwiazda Wieczoru –

MARIA SADOWSKA

 


 

Szczegółowy program eventów w zakładce AKTUALNOŚCI !

Zapraszamy


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Do 31 sierpnia 2017 r można składać propozycje kandydatek do konkursu PERŁA PODBESKIDZIA. Formularz i regulamin konkursu do ściągnięcia poniżej:

Formularz zgłoszenia kandydatki do PERŁY PODBESKIDZIA-2017

Regulamin wyborów Perły Podbeskidzia-2017

Formularz należy przesłać na adres e-mailowy: stowarzyszeniebil@op.pl, a następnie dostarczyć lub przesłać pocztą podpisany zarówno przez kandydatkę jak i osobę rekomendującą.

Formularz należy dostarczyć/przesłać do siedziby: ul. Przybyły 2 43-300 Bielsko – Biała z dopiskiem „Perła Podbeskidzia”. Więcej szczegółów pod nr telefonu: 660 757 732.


UWAGA! UWAGA! UWAGA!

 

DOSKONAŁA OKAZJA DO ZAPREZENTOWANIA SWOJEJ OFERTY

Rok 2017 to VII Kongres Kobiet Podbeskidzia. Dedykowany zarówno dla Pań, jak i Panów. W tegorocznej edycji aż 11 wydarzeń, cztery już za nami- reszta we wrześniu. Rozległa tematyka, niekonwencjonalne tematy i sposoby prowadzenia, możliwość nawiązania kontaktów i energia, która dodaje skrzydeł- to jedne z niewielu rzeczy, jakie daje Kongres. Rozmawialiśmy już o „Kobietach Wojowniczkach” w Gminie Żydowskiej, w Wyższej Szkole im. Tyszkiewicza mówiliśmy i doświadczaliśmy piękna, dr Agnieszka Gorgoń-Komor zorganizowała konferencję na temat szczepień i problemów z płodnością oraz Śmiechoterapię, którą poprowadziła Dorota Szczepanik, specjalistka od śmiechu.
Przed nami panele dla kobiet, które chcą spróbować swych sił we własnym biznesie, dla seniorów, którzy będą wspominać piękne chwile młodości oraz dostaną potwierdzenie, że bycie seniorem to piękny etap, dający możliwości samorealizacji. Będzie o relacjach Matka- Córka, powspominamy, jak to było być kobietą sto lat temu oraz porównamy kobiety przedsiębiorcze kiedyś i teraz. A 30 września w BCK Gala podsumowująca VII Kongres Kobiet Podbeskidzia, gdzie dowiemy się, która z Pań w tym roku zostanie Perłą Podbeskidzia.
Gala, to doskonała okazja do zaprezentowania swojej firmy i siebie- zapraszamy wszystkich chętnych wystawców do kontaktu z nami. Jeśli to mało- zapraszamy jako partnera organizacyjnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia.
Szczegóły- Ewa Sakowska prezes Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej tel. 660757732 lub Karolina Krzyżak Biuro Poselskie 607218436.
 Linki:

ORGANIZATOR VII RKKP

Beskidzka Inicjatywa Lokalna w Bielsku – Białej

WSPÓŁORGANIZATORZY VII RKKP