facebook google plus pinterest youtube

VIII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

      Stanowisko organizatorek Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia

 

 

W chwili gdy do nieba miało trafić światełko naszych serc, połączonych w akcie pięknej i mądrej pomocy bezbronnym, najbardziej potrzebującym, nożem nienawiści trafiono bezbronnego, by już nikt nie wierzył w bezinteresowne dobro. Ale ten nóż trafił też na wielki opór naszych myśli, przeciw przemocy, przeciw walce zza węgła.

My kobiety, matki i żony, podsycające płomień domowych ognisk, walczące o ogień miłości, bez nienawiści, bez agresji, bez dzielenia ludzi na tych lepszych i tych gorszego sortu, mówimy NIE!- takim aktom przemocy. Nasze NIE! musi dziś płynąć razem ze światełkiem naszych serc do nieba czystych myśli, wolnych od sporów o nasze jutro, które musi być przecież spokojne i bezpieczne. Nasze NIE!-to krzyk przeciw bezprawiu, przeciw nienawiści za poglądy, przeciw ręce karzącej, która nie ma prawa niszczyć naszych pięknych i dobrych dokonań, życzliwości i empatii między ludźmi, między zwykłymi Polakami.

Przemoc, która zrodziła śmierć, wymusza nie tylko pochylenie głowy i minuty milczenia w obliczu tragedii, wymusza aktywne działania protestacyjne, działania nas wszystkich, ludzi dobrej woli aby nigdy, nigdy więcej taka tragedia nie miała już miejsca.

Kobiety

Organizatorki IX Kongresu Kobiet Podbeskidzia

 

                                                              

„Ona, On i wojna”- promocja książki już za nami

 

W ubiegły piątek na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta promocja książki pt. „Ona, On i wojna” autorstwa Urszuli Bożałkińskiej. Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, środowiska prawniczego, kulturalnego,biznesowego, sympatyków Kongresu Kobiet Podbeskidzia oraz wielbicieli dobrych książek. Cały dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na cel charytatywny tegorocznego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, czyli Salwatoriańskie Stowarzyszenia Hospicyjne.

Wydarzenie rozpoczął nietypowy,intrygujący i piękny koncert na kryształowych misach w wykonaniu Aliny Danielewicz. Następnie prowadząca uroczystość Posłanka Mirosława Nykiel przywitała zaproszonych gości, współautorów opowiadań, sponsorów wydania książki oraz wszystkich uczestników promocji. W dalszej części miała miejsce niezwykle wciągająca dla słuchaczy rozmowa promocyjna książki pomiędzy Katarzyną Ruchałą a autorką Urszulą Bożałkińską. Na koniec zaprezentowano wszystkich współautorów opowiadań zamieszczonych w książce, a byli nimi: notariusz Agnieszka Kaczmarczyk, adwokat Barbara Krzesak, radca prawny Dobrochna Makulec, radca prawny Ewa Radwan, sędzia w stanie spoczynku Anna Rostkowska, sędzia w stanie spoczynku śp. Ewa Sokołowska, adwokat Aleksandra Sowińska, adwokat Maria Woleńska, profesor Jan Woleński, Bronisława Bożałkińska, Zofia Bucała, Maria Budzyńska, Krystyna Brzezicka, Andrzej Gaździcki, Iwona Gierula, Anna Godlewska, Ryszard Gradowski, Jacek Kachel, Irena Kuczyńska, Anna Latasz, Jacek Latasz, Włodzimierz Leś, Elizabeth Lovell, Bruce Lovell, Maria Micorek, Urszula Pruś, śp. Tadeusz Pruś, Danuta Szubowa, Anna Wojciechowska – Trombska, Dorota Wiewióra, Beata Znamirowska – Soczawa.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom VIII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia oraz wydania książki: Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Sage, Szcześniak Pojazdy Specjalne, Gmina Jaworze, Aqua, Technika II,Jantar, Infonetprojekt, Zrzeszenie Prawników Polskich Oddział W Katowicach, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Teresa Dziemińska, Elbis sp. z o.o., Anna Godlewska, Agnieszka Kaczmarczyk, Anna Korczowska, Marbet sp. z o.o., Materassi Jarosław Marszałek, N.Z.O.Z „Zdrowie”” S.C. Stanisław Ptak, Agnieszka Nowińska, Aniela Ptak, „Maga” Krystyna Brzezicka, Piotr Wisła.

Po spotkaniu promocyjnym zebrani goście mieli możliwość zakupienia książki i uzyskania podpisu autorki z dedykacją. Serdecznie polecamy zakup i lekturę tej wspaniałej pozycji, pamiętając, że została ona wydana w szczytnym celu.

Zapraszamy na krótką fotorelację oraz relację video z wydarzenia:

http://www.beskidnews.pl/obiektyw-na/768-ona-on-i-wojna

 

 

 

Uroczysta promocja książki pt. „Ona,On i Wojna”

23 listopada o godz. 17 na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej(atrium) zapraszamy wszystkich, którzy chcą przyjść posłuchać o naszym celu charytatywnym tegorocznego Kongresu- książce Urszuli Bożałkińskiej „Ona,On i Wojna”. Cały dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony dla Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

Dlaczego powstała ta książka? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zwyczajnie musiała powstać. Na początku były wspomnienia o bliskich, wojennych uczuciach, darowane Urszuli Bożałkińskiej przez całe lata przez jej koleżanki, prawniczki. A potem dołączyli inni w tym organizatorki Kongresu Kobiet Podbeskidzia. I tak wędrowały w świat do bliższych i dalszych krewnych, niezwykłe opowiadania o zwykłych ludziach, o ich bohaterstwie i poświęceniu, o walce o godność i przetrwanie, o marzeniu niezwykłym w tym czasie, marzeniu o wolnej Polsce. Nie możemy o tych ludziach zapomnieć. I to jest książka dla nas wszystkich, książka o potrzebie pamięci, zwłaszcza dzisiaj, bo jak powiedziała bohaterka jednego z opowiadań, wolność  nie jest nam dana raz na zawsze, musimy ciągle o nią walczyć. Dlatego na instalacji poetyckiej Anny Godlewskiej, która znalazła się na okładce książki ” Ona,On i wojna” są oni- ona i on ze złamanymi przez wojnę skrzydłami, które splatają się w znak Polski Walczącej, a książka jako dar serc wielu współautorów opowiadań ma charakter charytatywny. Nie mogło być przecież inaczej, gdy wybieraliśmy cel charytatywny VIII Kongresu Kobiet Podbeskidzia.

Gala Finałowa VIII RKKP

 

 

Za nami kolejna wspaniała 8 edycja Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. W minioną sobotę na Zamku Książąt Sułkowskich odbyła się Gala Finałowa tegorocznego Kongresu. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, biznesu, środowisk kulturalnych, sztuki, a także  sympatyków Kongresu. Galę rozpoczął spektakl w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego na podstawie tekstu Pawła Sablika pt. „Przyszłość Wasza w ręku waszym”, podczas którego zgromadzeni  widzowie mogli się przenieść do czasów kiedy Polki walczyły o uzyskanie praw wyborczych.Podczas tegorocznej Gali nie przyznano Perły Podbeskidzia, ale nagrodzono najbardziej aktywne działaczki Kongresu, a także sponsorów, którzy od lat wspierają inicjatywę. Po raz  kolejny temu niezwykłemu wydarzeniu patronowała Posłanka na Sejm RP  Mirosława Nykiel, która przypomniała historię Kongresu oraz podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w działania na jego rzecz. Na koniec niezapomnianych wrażeń muzycznych dostarczyła piosenkarka Gosia Andrzejewicz, która wzbudziła zachwyt publiczności wykonaniem piosenki Ariany Grande „God is a women”. Zapraszamy na relację video z całego wydarzenia oraz krótką fotorelację.

http://www.beskidnews.pl/kultura/637-viii-regionalny-kongres-kobiet-podbeskidzia-2018-gala

 

 

 

 

Gala Finałowa VIII RKKP- informacje

 

Szanowni Państwo, Drogie Panie,

 w tym roku Gala Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia ma kameralny charakter, wymuszony miejscem w jakim będzie – na Zamku Książąt Sułkowskich, gdzie są spore ograniczenia ilościowe. BCK niestety w remoncie. W przyszłym roku, mam nadzieję – wrócimy do starej konwencji i miejsca.

A tymczasem zapraszamy do nagrań na facebooku i na stronie internetowej kongresu – jeśli warunki na Zamku, pozwolą to będzie można być z nami on-line!

Do zobaczenia

 

 

 

„Kobiecość na wiele sposobów”

 

Magdalena Kapela wraz z Sylwią Sokołowską zapraszają  na ul . Warszawską w Bielsku-Białej do Studia Figura 27.09. o godz.18.

W tym szczególnym dniu poruszymy temat zdrowia.
Dietetyk Małgorzata Skrzypczak powie Nam jak się odżywiać aby zatrzymać młodość oraz jak zregenerować jelita od których zależy nasz humor i energia na cały dzień.
Będziemy rozmawiać o problemach dzisiejszych czasów – HORMONY.
Dlaczego tyjemy ?
Dlaczego nie możemy zajść w ciąże ?
Dlaczego mamy złe samopoczucie ?
Tarczyca , Insulinooporność , PCO będą dobrym tematem do dyskusji z endokrynologiem.
Aby wzbudzić ciekawość naszych gości będziemy wykonywać pokazowe zabiegi Liposukcji kawitacyjnej podczas których modelka lub chętna Pani będzie mogła stracić od 4 do 10 centymetrów po jednym zabiegu.
Ala Ma Koła jest pasjonatką podróży kolarskich i jej następnym wyzwaniem jest 4000 kilometrów w górach Himalajskich. Ala powie nam jak te wielkie wyzwania wpłynęły na jej życie.
Iwona Boruta zostawiła w Studio Figur swoją drugą połowę i opowie nam o tym jak spotkanie ze sztabem profesjonalistów Studio Figura zmieniło Jej życie.
Magdalena Kapela wspaniała artystka o wielkim sercu wystawi swoją sztukę na licytację charytatywną która wesprze 11 letniego Wojtka Filarskiego którego dzieciństwo zostało przerwane na początku 2017 roku. Guz mózgu w najwyższej klasie złośliwy. Wojtek potrzebuje funduszy na dalsze leczenie oraz rehabilitację.
W tym szczególnym dniu Cukiernia Miód Malina zrobi dla Nas pyszne słodkie przekąski które będziemy popijać szampanem.

 

https://www.facebook.com/StudioFiguraBielsko/videos/1855540664528673/UzpfSTE1MDg3MzA1MTY1NDMxNDoyMTUzNzY3NjM4MDMxNTAy/

https://www.facebook.com/kongreskobietpodbeskidzia/?hc_ref=ARTIeqMLaSddJOW3qK92USXDjJ8nl5HOrywKYy1qMkxOElb5-_sLDTtXT_7_hVtnFrI&__xts__[0]=68.ARD7Vj8RKxVJI-sLtOLn1HJfeRdQpJ_bs5_ARP6GHUvYeY8H-AS7xuebtOxNnmn3DfFbShHuZ_aRPp5Vmkk0aqx9ZKL9nOn6RT70fsHraPXh9Wt3w6jZ30v-tGYoNcnxinM5otH6YBenL1qdZx51znn_2thrij1Vm3WZK2pu_RciNWaXfNOe&__tn__=kC-R

 

 

 

 

Gala Finałowa już wkrótce

 

 

 

„Być kobietą to nie taka prosta rzecz…”

 

W ramach tegorocznej VIII edycji Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia  stowarzyszenie Beskidzka Inicjatywa Lokalna razem z Panią Beatą Hańderek, właścicielką My Honey Home & Bistro organizuje wydarzenie w dniu 17 września o godzinie 17.00 w Bielsku – Białej przy ulicy Stojałowskiego 31.

http://www.beskidzkainicjatywalokalna.pl/2018/05/16/byc-kobieta-to-nie-taka-prosta-rzecz/

 

 

 

 

 

„BEAUTY TYSZKIEWICZ – ZDROWIE I URODA ZAKLĘTE W ZIOŁACH”

 

 

Patron medialny: beskidzkamama.pl

Sponsorami wydarzenia są:

Plan Wydarzeń VIII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia

 


Podsumowanie wydarzeń poświęconych Selmie Kurz

W dniu 7 maja odbyło się wydarzenie inaugurujące VIII Regionalny Kongres Kobiet. Podczas spotkania bielski historyk Jacek Kachel przybliżył uczestnikom postać oraz dorobek artystyczny wybitnej bielszczanki śpiewaczki operowej Selmy Kurz. Następnie w dniu 10 maja liczni zainteresowani zebrali się w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku – Białej podczas promocji książki Jacka Kachla pt. „Selma Kurz, Słowik z Bielska i Białej”. Ostatnim wydarzeniem poświęconym pamięci Selmy Kurz był koncert, który odbył się na Cmentarzu Żydowskim w Bielsku-Białej wcześniej  poprzedziła go ceremonia upamiętniająca ojca naszej bohaterki. Główną gwiazdą wieczoru była Natalia Kawałek-Plewniak – młoda, polska mezzosopranistka na stałe mieszkająca w Wiedniu, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Solistce towarzyszyło trio The ThreeX. To był porywający spektakl muzyczny, który zachwycił zgromadzoną publiczność!

Wydarzenia poświęcone Selmie Kurz -harmonogram

 

 

 

 

7 maja 2018 godzina 18:00 – Gmina Wyznaniowa Żydowska w Bielsku-Białej ul. 3 Maja 7
wykład “Koncerty Selmy Kurz” – Jacek Kachel
wstęp wolny
10 maja 2018 godzina 17:00 – Książnica Beskidzka
Promocja Książki “Selma Kurz, Słowik z Bielska i Białej” Jacek Kachel
wstęp wolny
11 maja 2018  – Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim w Bielsku-Białej, ul. Cieszyńska 92
godzina 17:30 – Upamiętnienie miejsca spoczynku Wilhelma Kurz, ojca Selmy.
godzina 18:00 – koncert: Selma Kurz – pierwsza bielszczanka Opery Wiedeńskiej
wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – zapisy podczas wydarzeń towarzyszących

Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia – Konferencja Prasowa

 

Za nami konferencja prasowa inaugurująca VIII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia. Wydarzenie odbyło się 08.03 br. na Zamku Książąt Sułkowskich. Wśród zaproszonych gości byli sponsorzy, patroni medialni,  organizatorzy oraz wierni sympatycy Kongresu. Na konferencję prasową przybyło również wiele wyjątkowych kobiet ze świata biznesu, kultury, zdrowia oraz mediów. Tegoroczna edycja pod hasłem „Przyszłość nasza w rękach naszych” będzie skupiać się  wokół wydarzeń historycznych 100 rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Kongres zainauguruje promocja książki Jacka Kachela o rodowitej bielszczance, diwie operowej Selmie Kurz, która odbędzie się już 7 maja w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej.

19 czerwca w Bielskiej Wyższej Szkole im. Tyszkiewicza zostaną zorganizowane warsztaty, pokazy oraz zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne dla pań.

Pierwsze wrześniowe wydarzenie będzie poświęcone warsztatom dla kobiet przedsiębiorczych organizowane przez Akademię Przedsiębiorczości i Sukcesu.

Stowarzyszenie Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej będzie organizatorem kolejnego eventu – spotkania z piosenką lat 20 i 30 minionego wieku. Po występie gwiazdy wieczoru Michała Samburskiego odbędzie się dyskusja na temat sytuacji kobiet tamtego okresu- ich styl życia,ubioru oraz trudy życia codziennego.

Kongres zakończy wyjątkowa Gala, organizowana przez Stowarzyszenie Teatr Inspiracji. Z okazji 100. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety-  zostanie przygotowany hepenning „Przyszłość wasza w rękach waszych”.

Gwiazdą tegorocznej Gali będzie Gosia Andrzejewicz – artystka znana przede wszystkim z utworów „Pozwól żyć”, „Słowa”, oraz „Lustro”.

Plany kongresowe to również pomysł wydania książki wspomnieniowej, z której dochód zostanie przeznaczony na przyszłoroczny cel charytatywny.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.