facebook google plus pinterest youtube

Gala finałowa – zapowiedź

 

Kongres zakończy niesamowita Gala, która odbędzie się 29.09 o godz. 17 na Zamku Książąt Sułkowskich, organizowana przez Stowarzyszenie „Teatr Inspiracji”. W tym roku specjalnie dla Państwa został przygotowany spektakl w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego na podstawie tekstu Pawła Sablika „Przyszłość Wasza w ręku Waszym” poświęcony uzyskaniu praw wyborczych przez Polki. przedstawienie przeniesie nas w  wydarzenia poprzedzające rok 1918 i pokaże, jak kobiety walczyły o swoje prawa, które w ostateczności wyegzekwowały.

Bogusław Słupczyński– aktor, reżyser, animator i pedagog, założyciel Cieszyńskiego Studia Teatralnego i Stowarzyszenia na rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur „Sałasz”. Realizator projektów społeczno-kulturalnych na polsko-ukraińskim Pograniczu Kulturowym. Twórczość:„Wschodzenie” wg II i IV części „Dziadów” A. Mickiewicza, reżyseria, „Droga Żywiecka” scenariusz i reżyseria, „Miasteczko” scenariusz i reżyseria, „Ballada Gorlicka” scenariusz i reżyseria, „Republika Bolko Kantor” scenariusz i reżyseria. Nagrody, nominacje: Międzynarodowy Festiwal Malta w Poznaniu – Nagroda Główna – Offeusz 2003, Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim w 2003 roku za spektakl „Wschodzenie”, Nominacja Nagrody im. Jerzego Giedroycia w 2012 roku za działania na rzecz historycznego pojednania polsko – ukraińskiego.

Paweł Sablik – Student krakowskiej AST na Wydziale Reżyserii Dramatu. Pisze dramaty i adaptuje. Publikował w Legenda dla przyszłości w ramach projektu U źródła (PROW, UE) oraz w periodyku Zeszyty Historyczne Gminy Kozy. Laureat XVII Ogólnopolskiego i XXXI Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2013 za prozę. Był asystentem przy WESELU Jana Klaty, Efekcie Agnieszki Glińskiej oraz CIEMNOŚCIACH duetu Strzępka/Demirski. Realizator zadania w ramach programu DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2015 (NCK) „Pierwszy stopień do teatru” oraz koordynator działań teatralnych w projekcie Polski dwór – kultura podstawą życia społecznego (NCK). Scenicznej premiery doczekały się jego dramaty „Bunt”, „Bóg się rodzi”, „Żywot jego”, „To skomplikowane”, „Pierwszy stopień do”, „Miejsce”, „Mały Książę, czyli każdy dorosły był kiedyś dzieckiem, choć nie każdy o tym pamięta”, „Maria umiera”.

Wrześniowa Gala to również występ gościa wieczoru Gosi Andrzejewicz. Gosia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Artystką znaną przede wszystkim z hitowych utworów, takich jak „Pozwól żyć”, „Słowa” oraz „Lustro”. Piosenkarka ma na swoim koncie dwie złote płyty, a także Superjedynki w kategoriach Wokalistka i Debiut Roku 2007. Nasza gwiazda wieczoru może pochwalić się również licznymi nominacjami w prestiżowych konkursach i zestawieniach organizowanych przez branżę muzyczną.

http://www.gosiaandrzejewicz.pl/new/ns2_schemat2.php

 Możliwość komentowania jest wyłączona.