facebook google plus pinterest youtube

„Kobieta przedsiębiorcza wczoraj i dziś”

29.09.2017r. godz. 15.00 Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ‘WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 11 (parter) VII edycja REGIONALNEGO KONGRESU KOBIET PODBESKIDZIA – 2017.

 

 

RODN „WOM” w Bielsku-Białej zaprasza na konferencję w ramach VII Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia:

„Kobieta przedsiębiorcza wczoraj i dziś”

 

Przedsiębiorczość kobiet nie jest tylko modnym hasłem, zwłaszcza gdy rozumieć to określenie szerzej niż w ujęciu ekonomicznym, jako synonim aktywności, adekwatności i skuteczności działania. To cecha, która w każdych niemal warunkach umożliwia realizację celów, wpływa na życie zarówno jednostki, jak i społeczeństwa oraz na kształt rzeczywistości.

Podczas konferencji będziemy mówić o różnych aspektach tego problemu:

  • Anna Bojanowicz-Pollak wygłosi wykład „Kobieta przedsiębiorcza – dawniej”. Zaprezentuje ciekawe sylwetki aktywnych Polek, które wpłynęły znacząco na życie społeczne naszego kraju i postęp w świecie. Kontekst historyczny przełomu minionego stulecia posłuży przedstawieniu uwarunkowań oddziałujących na przedsiębiorczość polskich kobiet i ich osiągnięcia – szczególnie w naszym regionie, na Podbeskidziu.
  • dr Dorota Siwor podczas panelu „Dyrektor placówki oświatowej – kobiety w męskiej (?) roli” będzie rozmawiać z kobietami zajmującymi stanowiska kierownicze w oświacie o trudnościach, wyzwaniach bądź ułatwieniach związanych z pełnieniem funkcji dyrektora szkoły, przedszkola przez kobietę. Zaproszone panie powiedzą także o swoich pomysłach działań, o ich realizacji. Rozważania będą również dotyczyły zasadności akcentowania różnicy i wpływu płci osoby kierującej placówką oświatową na jej pracę.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów placówek oświatowych, wszystkich zainteresowanych nauczycieli, zwłaszcza języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, przedsiębiorczości oraz do nauczycieli-bibliotekarzy.

Termin: 29.09.2017 (piątek), godz. 15.00 – 17.15.

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ‘WOM” w Bielsku-Białej, ul. Legionów 25, sala 11 (parter).

Zapisy – formularz online: https://goo.gl/forms/Gi6g2WEIckfkdOij2.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji.Możliwość komentowania jest wyłączona.